Smontujeme Vám to

Na sklonku roku 2016 jsme přemýšleli, co dalšího nabídnout našim zákazníkům a v čem rozšířit naše aktivity. S rostoucím počtem nových dřevostaveb u nás v republice, ale i ve světě, jsme se rozhodli pro dřevostavby ze systému DEKPANEL.

DEKPANEL je konstrukční systém dřevostaveb z masivních šroubovaných dřevěných panelů. Stavění za použití tohoto systému se stává neustále populárnějším. To především díky skvělým technickým parametrům (statickým, tepelně-technickým, akustickým, požárním), tak i díky rychlosti a jednoduchosti výstavby.

 

Video : Jak se staví z DEKPANELU

 

Naše služby

 • Architektonická studie. Můžeme zajistit ke spolupráci námi osvědčené architekty a vytvořit kvalitní architektonický návrh. V případě zájmu lze s architekty a designery pokračovat v návrhu interiérů a vybavení.
 • Zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení. Zajištění a úpravu typových projektů G SERVISU na systém dřevěných masivních panelů
 • Vypracování položkového rozpočtu stavby včetně přípojek, oplocení a zpevněných ploch
 • Výstavba dřevostavby na klíč
 • Zhotovení oplocení, zpevněných ploch, vstupních bran a branek atd.
 • Zajištění návrhu úpravy zahrady se zahradními architekty

 

Výhody dřevostaveb z masivních šroubovaných dřevěných panelů

Rychlost výstavby – doba montáže středně velkého rodinného domu o dvou podlažích trvá pouze pár dnů. Kompletně dodělaný dům lze předat investorovi během 3 – 4 měsíců od zahájení zemních prací. Pro investora to znamená úsporu financí např. při souběžném splacení hypotéky a nájmu.

 

Úspora vnitřního obytného prostoru– stěny z masivního dřevěného panelu zatepleny kontaktním zateplovacím systémem mají v porovnání se zděnými stěnami výrazně menší tloušťku. Při stejné zastavěné ploše má dům postavený z panelů větší využitelný vnitřní prostor. Při zastavěné ploše 100 m2 v jednom patře to je cca 6 – 8 m2, což může být malý pokoj, šatna nebo technická místnost.

 

Difůzní otevřenost - při zateplení panelu kontaktním zateplovacím systémem z minerální vaty, či v provedení odvětrávané fasády s předstěnou např z palubek ze sibiřského modřínu, je stále zaručena difůzní otevřenost stěn, objekt dýchá. Pro příjemné vnitřní klima lze některé stěny opatřit hliněnou omítkou nebo hliněnými deskami nebo některé příčky vyzdít z nepálených cihel.

 

Ekologické aspekty - panely jsou vyráběny ze dřeva, které pochází převážně z českých lesů. Výroba panelů je koncipována s ohledem na maximalizaci využítí vstupní surovin a minimalizaci odpadu. Při výrobě není používáno žádné lepidlo ani jiné chemické přípravky.

 

Fyzikální vlastnosti- stěna z masivních panelů má podstatně lepší akumulační vlastnosti než stěna klasické dřevostavby 2by4, což v kobinaci s podlahovou betonovou mazaninou zaručuje konstatnější pokojovou teplotu i v době, kdy topení nepracuje. V létě naopak objekt lépe odolává přehřívání

 

Architektura a design - panely umožňují vytvořit jakýkoliv půdorysný tvar objektu kromě obloukových stěn, ve stěnách lze bez problémů vytvořit oblouková, kulatá nebo rohová okna. Problémem nejsou ani konzoly, převisy a jiné architektonické prvky. Vnitřní stěny lze obložit sádrokartonem šroubovaným přímo na stěny nebo sádrokartonovými předstěnami. Na přání investora mohou být stěny v pohledovém provedení např. s palubkami, biodeskami a obkladovými panely Admonter.

 

Cena - dřevostavby ze systému masivních panelů jsou cenově srovnatelné s klasickými zděnými stavbami. Cena za m2 zastavěné plochy přízemního rodinného domu začíná cca na 19 000 Kč bez DPH

 

 

Realizace a připravované projekty

 • RD Litomyšl  
 • Zahájení stavby 04/2017
 • Dokončení stavby 08/2017
 • Celková zastavěná plocha 148 m2
 • Fotogalerie z průběhu